Lezárult a Tokaj-hegyaljai történelmi borrégió világörökségi kezelési tervének társadalmi egyeztetése.
Kolozsváry-Kiss Árpád, a Tokaj Borvidék Fejlődéséért Nonprofit Kft. ügyvezetője lapunkhoz eljuttatott közleményében rámutatott, a cél tehát, hogy a tokaji borvidék a világörökség része legyen, ami csak a hagyományok ápolása mellett véghezvitt modernizációval és a kultúrtáj megóvásával érhető el. Soós Gábor, a kezelési terv összeállításának koordinálását végző Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ főosztályvezetője azt hangsúlyozta, hogy az átfogó fejlesztésekre az évtized végéig több mint százmilliárd forint érkezhet a régióba. Ebből a pénzből megújulnak a szőlőültetvények, emellett infrastrukturális fejlesztések is megvalósulnak.



