A Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkára kijelentette, az idén kezdődött és 2020-ig tartó uniós költségvetési időszakban a magyar kis- és középvállalkozások 700 millió forint támogatáshoz jutnak az energiarendszereik javítására. Glattfelder Béla elmondta, ehhez társul még a széndioxid kvóta eladásából származó évi 10 milliárd forint. A kettő együtt a hétszerese az előző időszak ilyen célú támogatásának.



