Vándorkiállításra viszik a Seuso-kincset

Antik kultúra

Kultúra
  • 2017.09.13. - 02:10

Vándorkiállítást szerveznek a Seuso-kincs magyarországi bemutatására – olvasható a Magyar Közlöny tegnapi számában megjelent kormányhatározatban.

A Seuso-kincset, vagyis „az egykori Pannonia provincia területén fellelt, az egyetemes antik kultúra egyik legnagyobb értékű leletét”, a tervek szerint Kecskemét, Miskolc, Nyíregyháza, Székesfehérvár és Zalaegerszeg megyei jogú városokban állítanák ki, s minderre háromszázmillió forintot adnak az idei költségvetésben. A Seuso-kincs a legjelentősebb ismert késő római ötvösművészeti leletegyüttes, amelyet a hetvenes években találtak meg Magyarországon, majd illegális körülmények között juttattak ki hazánkból.

Reklám