Új programsorozatokkal is várja a látogatókat a Magyarság Háza, amely a budai Várból a Duna Palotába költözik. A távirati iroda jelentése szerint Csibi Krisztina igazgató az M1-en azt mondta, az intézmény céljai változatlanok: az összmagyarság értékeinek megőrzése, a nemzettudat erősítése, a magyarság szülőföldön való boldogulásának elősegítése.
Szeptember 6-án a Vasgyökerek című film vetítésével indul el a Magyarság Háza filmklubja, amelyen az alkotókkal is találkozhat a közönség. Szeptember 30-án, A magyar népmese napján egész napos családi programot szerveznek, Csángóföldről, Felvidékről, Délvidékről és Kárpátaljáról érkeznek majd olyan fiatalok, akik egy-egy Kárpát-medencei legendáriumnak a helyszínén élnek. Ezen a napon kézműves foglalkozásokkal, színpadi bemutatókkal és zenei programmal várják a gyerekeket.



