Rekordot hozott a bécsi Bruegel-kiállítás

Történelmi látogatószám

Kultúra
  • 2019.01.16. - 03:31

Története legsikeresebb kiállítását zárta a bécsi Művészettörténeti Múzeum (KHM): négyszáznyolcezer látogató volt kíváncsi a hétfőn záródott Bruegel-kiállításra.

Sabine Haag igazgató a távirati iroda jelentése szerint tegnap elmondta, a siker elérésében fontos szerepet játszott a „múzeum saját tárgyainak alapos kutatása”. Hozzátette, a kiállítás megmutatta, hogy lehetséges egyszerre kielégíteni a legmagasabb tudományos igényeket, ugyanakkor hatalmas közönségsikert is elérni. A látogatóáradat azonban rávilágított az építészeti infrastruktúra határaira, és megerősítette az igazgató azon kívánságát, hogy a jövőbeli nagy kiállítások számára kibővítsék a kiállítási teret.

A kiállítás katalógusa húszezer példányban kelt el, így ez lett a múzeum legsikeresebb publikációja. Idősebb Pieter Bruegel (1525–1569) műveiből a halálának közelgő 450. évfordulója alkalmából rendezték meg a 2018. október 2-án nyílt tárlatot.

Reklám