Kordonokkal, teljes területlezárással biztosítja a rendőrség a 22. Budapest Pride holnapi felvonulását – közölte tegnap a Budapesti Rendőr-főkapitányság a távirati irodával. A hatóság megítélése szerint az esemény körülményei miatt indokolt a megfelelő csapaterő, illetve eszközök alkalmazása.
Az LMBTQ-közösség fesztiválja egy hete kezdődött, a szervezők már akkor bejelentették, hogy a Pride-on kordonok nélkül akarnak felvonulni. A szervezők szerint a rendőrség eljárása aránytalan, indokolatlan, és nem zárták ki azt sem, hogy a hatósági kordonokat megbontják. Az érintettek felhívták a figyelmet: tisztában vannak azzal, hogy utóbbi szabálysértésnek minősül, de – mint közleményükben írták – a rendőrségnek ilyen esetben is kötelessége biztosítani a felvonuláson részt vevőket. A holnapi rendezvény ügyében tegnapig egyetlen, a felvonulást ellenző demonstrációról szóló bejelentés érkezett a rendőrséghez.



