Össze kell hangolni a közműügyek intézését

Digitális jövő

Gazdaság
  • 2017.09.09. - 00:50

Hogy az emberek magasabb színvonalú és olcsóbb szolgáltatást kapjanak, össze kell hangolni a közösség kezében lévő szervezetek, közműszolgáltatók, pénzintézetek, az önkormányzatok tevékenységét – jelentette ki tegnap Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Az ország első, valamennyi önkormányzati és közszolgáltatáshoz kapcsolódó ügy intézését egy helyszínen lehetővé tevő központ átadásán elmondta, a szolgáltatások minőségének javításában a digitalizáció tartogat kihasználatlan lehetőségeket. A politikus kifejtette, a három éve kezdődött kormányzati ciklus egyik legnagyobb eredménye, hogy sikerült visszaszerezni a 1997-ben privatizált áram- és gázszolgáltató-szektor jelentős részét. A magánosítás következményeként hazánkban megugrott a közműszolgáltatások ára.

Reklám