A Gazprom azzal számol, hogy az exportra szánt földgáz átlagos ára magasabb lesz idén a tervezettnél és felülmúlja a múlt évit is – közölte a gázipari cég igazgatótanácsának elnökhelyettese tegnap.
Andrej Kruglov azt mondta, hogy az exportgáz idei átlagára várhatóan 180 dollár lesz ezer köbméterenként. A Gazprom az idei költségvetésének összeállításakor 166 dolláros átlagárral számolt, míg tavaly az exportált földgáz átlagára 167 dollár volt – közölte az MTI. A cég tavaly rekordmennyiségű, 179 milliárd köbméter földgázt szállított Európába, és arra számít, hogy fedezheti majd a kontinens következő 15 évben százmilliárd köbméterrel emelkedő szükségletének nagy részét is.



