Nem tervezik az egyoldalú kivonulást az amerikaiak Afganisztánból

Együttműködési megállapodást írt alá hazánk

Külföld
  • 2019.02.15. - 03:04

Nem csökkenti az Egyesült Államok csapatainak jelenlétét Afganisztánban, nem fog egyoldalúan kivonulni onnan, és minden lépést teljes mértékben összehangol szövetségeseivel – jelentette ki tegnap Patrick Shanahan ügyvezető amerikai védelmi miniszter Brüsszelben, a NATO-tagországok védelmi minisztereinek kétnapos tanácskozása utáni sajtóértekezletén.

Jens Stoltenberg NATO-főtitkár elmondta, a katonai szövetség afganisztáni missziójával kapcsolatban nem született döntés a csapatkivonásról, arról azonban igen, hogy a szövetség teljes erejével továbbra is támogatja a politikai, békés rendezés elérésére irányuló erőfeszítéseket. Benkő Tibor honvédelmi miniszter a tanácskozás után közölte, Magyarország megállapodást írt alá Szlovéniával, Horvátországgal és Szlovákiával egy közép-európai műveleti parancsnokság létrehozásáról hazánkban. (HSz)

Reklám