Naponta már több mint 1,2 millió gyerek sportol hazánkban

Sport
  • 2017.05.24. - 02:08

Szabó Tünde (képünkön) sportért felelős államtitkár az Országgyűlés kulturális bizottsága előtti meghallgatásán elmondta, hogy a mindennapos testnevelés bevezetésének eredményeként már több mint 1,2 millió gyerek mozog naponta rendszeresen legalább 45 percet.

Szabo-Tunde
(Fotó: MH)

A 2011-ben bevezetett társaságiadó-kedvezménynek (tao) köszönhetően az öt látványsportágban 155 ezerrel emelkedett az igazolt versenyzők száma, a tizenhat kiemelt sportágban pedig a fejlesztési program beindítása óta harminc százalékkal több a sportoló és az edző, az egyesületek száma tíz százalékkal nőtt. Az államtitkár beszámolt arról is, hogy a sportlétesítmény-fejlesztések keretében az első lépcsőben huszonöt településen épül tanuszoda.

Reklám