Mintegy ötszázmillió forintból felújították az Országház Delegációs Termét: újraalkották az eredeti, második világháború előtti berendezését, restaurálták a Dudits Andor-féle falképeket, az üvegablakokat, bronzcsillárokat, ablakokat, a famennyezetet, a műmárványozást, de modernizálták a lég- és a hangtechnikát is.
Lukács József parlamenti főépítész a tegnap tartott sajtóbejáráson a távirati irodának elmondta: a főlépcső felett található terem bútorzatát 1945 után elbontották, a hetvenes évek óta nem történt itt felújítás. A rekonstrukcióhoz egy 1944-es színes fényképsorozat alapján kutatásokat végeztek, így több eredeti elem is előkerült a ház raktáraiból és például a Nemzeti Múzeumból. Tájékoztatása szerint a fél év alatt elvégzett munkálatok során a kivitelezőknek nagy kihívás volt a száz évvel ezelőtti minőséget megismételni a kézi faragásoknál.



