Mégis a vörösszárnyú keszeg lett az év hala

Csalni akartak

Krónika
  • 2019.01.02. - 01:57

A vörösszárnyú keszeg lett a 2019-es év hala – közölte a Magyar Haltani Társaság. A szervezet tájékoztatása szerint, bár a korábbiaknál lényegesen nagyobb érdeklődés mellett zajlott le a voksolás, örömük mégsem felhőtlen.

Valaki ugyanis nagyon azt szerette volna, hogy a sebes pisztráng nyerjen, és kétezer-egyszázharminc szabálytalan szavazattal próbált meg csalni a pisztráng javára. A szavazatok száma azonban még ezen voksok levonásával is meghaladta a tízezret, így végeredményben a vörösszárnyú keszeg negyvennégy, a szivárványos ökle harminckét, a sebes pisztráng pedig a szavazatok huszonnégy százalékát gyűjtötte be.

Reklám