Márton Anita és Johannes Vetter bizonyult március legjobb európai atlétájának

Súlylökés

Sport
  • 2018.04.09. - 01:17

A fedettpályás világbajnok és téli dobó Európa Kupa-győztes Márton Anita lett március legjobbja az Európai Atlétikai Szövetségnél.

A magyar súlylökő Ivana Szpanovics (szerb, távolugrás), Katarina Johnson-Thompson (brit, ötpróba) és Marija Laszickene (orosz, magasugrás), valamint Sandra Perkovic (horvát, diszkosz) előtt végzett a szavazás élén. Márton Anita a birminghami vb-n a világ idei legjobbjával, 19,62 méterrel győzött, mellyel a magyar atlétika első vb-címét szerezte meg. A fér­fiaknál a német gerelyhajító, Johannes Vetter lett március atlétája.

Reklám