A 2017-es férfi kosárlabda-Eb kolozsvári csoportjában játszik a magyar válogatott – jelentette be a román (FRB) és a magyar szövetség (MKOSZ) közös kolozsvári sajtótájékoztatóján Horia Paun, a román szövetség elnöke.

2012 óta partneri, baráti kapcsolatot ápol a két szövetség, és ennek megkoronázása volt tavaly a közös rendezésű női kosárlabda Eb. Szalay Ferenc (a képen középen), a MKOSZ elnöke közölte, a magyar szövetség abban szeretne segíteni, hogy minél jobban megteljen a csoportmérkőzéseknek otthont adó kolozsvári sportcsarnok. A kontinenstornának Helsinki, Tel-Aviv, Kolozsvár és Isztambul ad otthont 2017. augusztus 31-től szeptember 17-ig. A sorsolást november 22-én tartják.



