A kormánypárti frakciók támogatják, hogy folytatódjanak az adócsökkentések a béremelésért – mondta Hollik István (KDNP) országgyűlési képviselő a szombati sajtótájékoztatón.

Amióta az adók csökkennek, Magyarország erősödik, a gazdaság tartós növekedési pályán van, a költségvetést a kormány konszolidálta, egyre több embernek van munkahelye, a foglalkoztatottság és a bérek is emelkednek – jelentette ki a politikus, különösen fontosnak nevezve, hogy emeljék a minimálbért, ami minden ötödik munkavállalót érint.
A képviselő kiemelte: arra kérik a kormányt, hogy folytassa a tárgyalásokat a szociális partnerekkel annak érdekében, hogy jelentős béremelés valósulhasson meg jövőre és 2018-ban is.



