A szecessziós épület tervezőjéről, Magyar Edéről nevezték el a szegedi Reök-palota (képünkön) előtti teret tegnap – jelentette a távirati iroda.

Herczeg Tamás, a Szegedi Szabadtéri Játékok igazgatója az ünnepségen felidézte, hogy a város mai arculatát két építész munkája határozza meg, az 1879-es nagy árvíz utáni újjáépítést irányító Lechner Lajosé, valamint Magyar Ede tevékenysége. A Reök Iván megrendelésére 1906-1907-ben felépült palota felújítása tíz éve fejeződött be, az épület azóta kulturális közintézmény. Kiss Lajos, a Csongrád Megyei Urbanisztikai Társaság elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy Magyar Ede számos további épülete is a tér szomszédságában található.



