Babos Tímea (a képen) két játszmában kikapott a mai friss világranglistán újra az első helyen álló, Serena Williamst megelőző Angelique Kerbertől az 5,92 millió euró összdíjazású madridi salakpályás tenisztorna női versenyének első fordulójában.

A világranglista 34. helyén álló magyar játékos összesen hat játékot nyert német riválisa ellen, 1 óra 21 perc elteltével gratulálhatott ellenfelének. Pályafutása során ötödször veszített Kerber ellen. Babos Tímea , oldalán új párospartnerével, a cseh Andrea Hlavackovával, pénteken megnyerte a rabati tornát, Madridban pedig - ötödik kiemeltként - a Johanna Konta, Shelby Rogers brit, amerikai kettős ellen kezd.



