Nemcsak Magyarországon súlyos probléma a munkaerőhiány, hanem az eurózónában sem volt még ennyire súlyos a helyzet – számol be hétvégi cikkében a Portfolio.hu gazdasági portál.
A termelést korlátozó tényezők között messze a legtöbb cég a portál összesítésében szereplők csaknem egyötöde, a kevés munkaerőt említette és ez az arány bőven túltesz minden korábbi ciklikus csúcson. Ezzel párhuzamosan az alapanyagok és eszközök nem kellő mennyiségére is egyre többen panaszkodnak, a tizenkét százalékos arány már az elmúlt ciklusok tetőpontja körüli rátát jelent. A gazdaság teljesítőképességét, növekedését is lefelé húzhatja az akut munkaerőhiány, azonban az elmúlt három évtizedet vizsgáló összesítésben még egy jelentős teljesítménycsökkentő tényező, a 2008-ban kialakult recesszió is jelentősen visszahúzta az országok iparát. A cikk rámutat: a kapacitáscsökkenés szorosan összefügg a munkaerő létszámával és a rendelkezésre álló alapanyagokkal, a kapacitás és termelékenység pedig az adott ország ipari-gazdasági teljesítményével.



