Tizenkilenc dél-békési település vágott bele a Simonka György térségi országgyűlési képviselő (FIDESZ) által kidolgozott, "Kitörési pont a háztáji gazdaságok irányába" elnevezésű pilot programba – tájékoztatta pénteken közleményben az MTI-t a konzorcium kommunikációs partnere.

A tervek szerint a közeljövőben valamennyi brigádhoz ötvenöt sertés érkezik. Mostanáig Orosházára és Dombegyházra érkezett meg összesen 330 malac. Emellett több terepjárót, itató-, valamint hűtőrendszerrel felszerelt teherautót is beszereztek a program résztvevői.
A mintaprojekthez Almáskamarás, Battonya, Csanádapáca, Dombegyház, Dombiratos, Kaszaper, Kevermes, Kisdombegyház, Kunágota, Lőkösháza, Magyarbánhegyes, Magyardombegyháza, Mezőhegyes, Mezőkovácsháza, Nagykamarás, Pusztaföldvár, Orosháza, Tótkomlós és Pusztaottlaka, valamint a Békés Megyei Önkormányzat csatlakozott.



