Alig egy nappal azt követően, hogy a Manchester United és az Everton megállapodott Romelu Lukaku klubváltásában, újabb játékosmozgást jelentettek be a két klub között.

Szemben a belga válogatott 75 millió fontos vételárával, Wayne Rooney, akinél senki sem szerzett több gólt a 21. század eddig eltelt éveiben az angol válogatottban, visszatér első profi klubjához, az Evertonhoz. Rooney 2004-ben, a portugáliai Európa-bajnokság után, már válogatott futballistaként, 27 millió fontért került a Mersey-partról az Old Traffordra. A „vörös ördögöknél” tizenhárom idénye alatt 559 meccsen 253 gólt ért el, utóbbival a klub rekordere. Öt bajnoki címet nyert, volt a Bajnokok Ligája, az Európa Liga és az FA-kupa győztese is. Romelu Lukaku az Egyesült Államokban töltötte az elmúlt napokat, ahol csendháborítás miatt a rendőrök előállították. Ami a további átigazolási híreket illeti, a Manchester United szeretné megszerezni Álvaro Moratát, akit a Chelsea is hív. A londoni kékek lehet, hogy a spanyol középcsatárról lemaradnak, de a védelmüket tovább erősítették a hétvégén. Vasárnap jelentették be, hogy Anglia bajnoka szerződtette a német válogatott Antonio Rüdigert, aki 2015-ig a VfB Stuttgart játékosa volt, majd a legutóbbi két szezont az olasz élvonalban, az AS Románál töltötte. Antonio Conte szeretné a brazil Alex Sandróval is megerősíteni a hátsó alakzatot, de a brazil állítólag nem akarja elhagyni Torinót. Gareth Bale-t hírbe hozták a PSG-vel, de a walesi csak egy klubért hagyná el a Madridot, az pedig a Manchester United. A BL-t védő királyi klub megállapodott a Betisszel a legutóbbi U21-es Európa-bajnokság legjobb futballistájának választott Dani Ceballos megvételéről. A középpályás iránt a Barcelona és a Liverpool is érdeklődött.



