Washingtonba látogat az egyiptomi elnök

al-Szíszi áprilisban találkozik Donald Trumppal

Külföld
  • 2017.03.19. - 08:26

Abdel Fattah al-Szíszi egyiptomi államfő, Donald Trump amerikai elnök meghívására április első hetében tervezi első washingtoni látogatását - jelentette az al-Ahram című egyiptomi lap vasárnap.  

Az újság emlékeztetett arra, hogy ez lesz Szíszi első útja az Egyesült Államokba 2014-es megválasztása óta, mivel az előző elnök, Barack Obama hivatali idejében nem kapott meghívást.
Szíszi egy évvel azt követően került hatalomra, hogy a hadsereg segítségével megbuktatta a szélsőségesnek minősített Muzulmán Testvériség mozgalomhoz tartozó elődjét, Mohamed Murszit.
Trump januárban hívta meg az egyiptomi elnököt, de a látogatás időpontját akkor nem közölték.

Reklám