A visszatérő Roger Federerrel felálló svájciak győzelemmel kezdték meg a Hopman Kupát, a teniszezők Perth-ben zajló nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságát.
Federer és Belinda Bencic hétfőn 3-0-ra verte a Daniel Evans és Heather Watson alkotta brit duót az A csoport nyitófordulójában. A lezáró páros találkozót ezúttal is rövidített szettekre játszották.
A másik, B jelű négyesnek a házigazda Ausztrália, illetve Spanyolország, az Egyesült Államok és Csehország a tagja. A szombati döntőt a két csoportgyőztes játssza.
Hopman Kupa, A csoport, 1. forduló:
Svájc - Nagy-Britannia 3-0
Belinda Bencic-Heather Watson 7:5, 3:6, 6:2
Roger Federer, Belinda Bencic-Daniel Evans, Heather Watson 4:0, 4:1
Roger Federer-Daniel Evans 6:3, 6:4
Korábban:
Franciaország-Németország 2-1
Kristina Mladenovic-Andrea Petkovic 2:6, 1:6
Richard Gasquet-Alexander Zverev 7:5, 6:3
Gasquet, Mladenovic-Zverev, Petkovic 4:2, 4:1



