Világzenei showcase nap a Fonóban

Tíz magyar zenekar mutathatja meg magát a világnak

Kultúra
  • 2015.10.20. - 13:55

Egy nappal az év legnagyobb világzenei rendezvénye, a Womex budapesti megnyitója előtt a magyar zenekarok jutnak főszerephez a Fonó Budai Zeneházban. A keddi nagyszabású világzenei showcase nap egyben az intézmény huszadik jubileumi ünnepségsorozatának kezdő programja is. 

Az október 21-ei esti megnyitóval elinduló budapesti világzenei expo, a Womex felvezetéseként kedden tíz magyar produkció mutatkozik be a nemzetközi szakma előtt. A program 18 órakor kezdődik, időrendi sorrendben a David Yengibarian Trio, a Fonó Zenekar, a Zombori, Meszecsinka, a Babra, a Kerekes Band, a Parno Graszt, a Góbé, a Dina, végül 23 órától a HolddalaNap lép színpadra. Minden előadónak fél órája lesz.

A Fonó Budai Zeneház, a Hagyományok Háza és a Hangvető Zenei Terjesztő Társulás pályázatára a független hazai szakemberekből álló zsűri 95 jelöltből választott ki tíz zenekart. A showcase szervezőinek célja, hogy a hazai élvonal minél több ambiciózus szereplője mutatkozhasson be a nemzetközi világzenei élet prominensei előtt. A koncertek a nagyközönség számára is nyitottak.

A mai esemény különlegessége, hogy húsz éve éppen ezen a napon, október 20-án nyitotta meg kapuit a Fonó 1995-ben, úgyhogy a showcase a születésnapi ünnepségsorozat része is egyben. Az ünneplés egészen december végéig tart a Fonó20 sorozattal, amelynek következő eseménye a Makám lemezbemutató koncertje lesz október 30-án.

Reklám