Nyilvánosan kellett szavazniuk a Jobbik képviselőinek arról, hogy kizárják-e a frakcióból, sokan nem mertek szembemenni a pártvezetés elvárásával – írta Dúró Dóra. A politikus szerint titkos szavazás esetén jóval többen támogatták volna.

Az Origo információival ellentétben Hegedűs Lorántné és Szávay István nem állt ki maradása mellett, nem tiltakozott az ellene zajló koncepciós eljárás miatt – tudatta a Facebookon a Jobbik képviselőcsoportjából kizárt Dúró Dóra. A képviselőt a párt vezetése bizalomvesztésre hivatkozva kizárta a frakcióból, miután a tisztújításon Toroczkai László mellett elnökhelyettesként indult a végül megválasztott Sneider Tamás–Gyöngyösi Márton párossal szemben, majd belépett a Toroczkai által „Mi magunk” néven alakított platformba, amelyet az elnökség illegitimnek tekint. Dúrót mandátuma visszaadására is felszólították, erről azonban még nem döntött.
A képviselő azt írja, a „szoros tisztújítási eredmény miatti politikai leszámolásban” hárman, Steinmetz Ádám, Volner János és Apáti István végig támogatták, utóbbiak a frakcióülésen is felszólaltak mellette. Emlékezetes, Apáti volt az, akit Dúró férje, a párt radikálisabb szárnyát képviselő Novák Előd mellett Vona Gábor 2016-ban nem engedett újraindulni korábbi alelnöki pozíciójáért. Dúró Dóra szerint titkos szavazás esetén nem csak hatan lettek volna akik nem szavazzák meg a kizárását, a voksolás azonban egy közös asztalnál zajlott, ahol a tagok látták egymás írását, és meg voltak félemlítve, így sokan nem mertek szembemenni a pártvezetés elvárásával.
Dúró Dóra sajnálja, hogy a frakció elszakadt a párttól, és ilyen kevesen ismerik el azt, hogy Toroczkaival szoros versenyben, negyvenhat százalékos eredményt értek el Sneiderékkel szemben. Információink szerint azonban Toroczkai László és társai a tisztújításon elért eredménynél jóval nagyobb támogatottsággal rendelkeznek a tagság és a vidéki alapszervezetek körében, de a tisztújítás előtt a vezetés sikeresen nyomta el a „renitensek” hangját.
Jobbikos forrásunk azt mondta, valóban megfélemlítés zajlik a pártban, a vezetés igyekszik elhallgattatni Volner Jánost is, aki a párt legnagyobb támogatással megválasztott alelnöke. Szimbolikusnak nevezte, hogy Volner a közösségi oldalán tényszerűen, kommentár nélkül számolt be Dúró kizárásáról, de bejegyzéséhez Paul Simon The Sound of Silence (A csend hangja) című számának feldolgozását mellékelte. Hozzátette, várhatóan sokan vesznek majd részt a „Mi magunk” platform június 23-i zászlóbontó gyűlésén, ahol – amint Toroczkai lapunknak elmondta – kellő támogatás esetén új párt alapítása sem kizárt. Ez forrásunk szerint logikus következménye lenne a történteknek. Toroczkait jövő hét csütörtökre „beidézték” az etikai bizottság elé, de szerinte ez csak formalitás, a kizárásáról szóló ítélet „már régen megszületett”.



