Közép-Európában újdonságnak számító technikai megoldásként egy hónapja vezető nélkül jár a 4-es metró, a nyáron pedig várhatóan végleg megszüntetik a vezetőfülkéket az automata vezérlésű szerelvényekben, a dolgozókat pedig továbbképezik.
Ha a vonat meghibásodás miatt nem tud automata üzemmódban továbbközlekedni, a szerelvényhez legközelebbi metróállomásról kiküldenek egy járművezetőt vagy diszpécsert, aki a leburkolt műszereket aktiválja, és így vezeti tovább a járművet. A meghibásodás jellegétől függ, hogy a vonat utasokkal közlekedhet-e tovább. Amennyiben ez nem lehetséges, az utasokat a szerelvényből kiszállítják a vonat szélvédőjén át, amelyet néhány mozdulattal lenyitva gyalogos rámpává lehet átalakítani. A meghibásodott járművet ezután összekapcsolják egy üres vonattal, és a járműtelepre vontatják. A Keleti pályaudvar és a Kelenföld vasútállomás közötti 7,3 kilométer hosszú szakaszon közlekedő M4-es járattal – úgynevezett GoA 4-gyel – azonos automatizáltsági szintű metró csak néhány nyugat-európai nagyvárosban üzemel.



