Márton Áron, a XX. század püspöke címmel Kárpát-medencei vetélkedőt rendeztek tegnap a Lakiteleki Népfőiskolán.
A háromfős csapatok vetélkedőjének végső győztese egy római utat nyer, amelyre a felkészítő tanáruk is elkíséri őket - tájékoztatott a verseny védnöke.
A díjakat ma adják át a Parlamentben, a Márton Áron-emlékülésen.A győztesek részt vehetnek egy a püspök életútjának helyszíneit végigkövető erdélyi zarándoklaton. Ugyancsak ma adják át a Parlamentben a Székelyföld című folyóirat esszépályázatának díjait is.
Márton Áron az erdélyi, gyulafehérvári római katolikus egyházmegye püspöke volt 1939-től 1980-ig. Az egyházi vezető Csíkszentdomokoson született 1896-ban, kortársai szerint szent életű, karizmatikus személyiség volt. Márton Áron nemcsak az erdélyi katolicizmusnak, de a huszadik századi összmagyar történelemnek is megkerülhetetlen egyénisége.



