Vészhelyzet

A sofőrökön kívül a mentőkocsi személyzete is megsérült a súlyos balesetben

Krónika
  • 2016.04.16. - 01:25

Személyautóval ütközött, majd felborult tegnap egy mentőautó Budapesten, a XIII. kerületben található Petneházy és a Röppentyű utcák kereszteződésében.

mentőautó 20160416
(Fotó: MTI - Mihadák Zoltán)

A mentők egy súlyos sérültet szállítottak volna a Honvédkórházba, és megkülönböztető jelzéssel érkeztek a helyszínre. A balesetben a személykocsi vezetőjén kívül megsérült a mentősofőr, a mentőtiszt és az ápoló is. Az Országos Mentőszolgálat tegnapi közleménye szerint állapotuk nem életveszélyes, de a többi érintetthez hasonlóan őket is kórházba szállították. A szolgálat lapunk esti kérdésére nem részletezte dolgozói sérüléseit. A rendőrség helyszínelésének eredménye csak később, a szakértői vélemények elkészültekor várható. Úgy tudjuk, hogy bár a mentő megkülönböztető jelzésekkel haladt, nem egyértelmű, hogy melyik jármű vezetője idézte elő a súlyos közlekedési balesetet.

Reklám