Verték a mezőnyt a magyar gyorsírók

Ötvenedik alkalommal rendeztek világbajnokságot

Kultúra
  • 2015.07.29. - 17:12

A budapesti gyors- és gépíró világverseny mindhárom dobogós helyét magyar versenyző szerezte meg - tájékoztattak a szervezők.

Gyorsírás kategóriában Ferenc Zsuzsa az első, Vicai Erika a második, Árvayné Dani Judit pedig a harmadik helyen végzett; mindhárman parlamenti gyorsírók - olvasható a közleményben. A világbajnokságot július 18. és 24. között rendezték meg Budapesten, harmincöt ország mintegy ötszázötven versenyzőjének részvételével.

A világbajnokságokat kétévente tartják, az idei volt az ötvenedik. Legutóbb negyven éve, 1975-ben érkezett a mezőny a magyar fővárosba.

Ferenc Zsuzsa a 2011-es párizsi világbajnokságon is megszerezte az első helyet.

Reklám