Csúcsformában kezdte az idényt a címvédő Golden State Warriors, amely az új szezonban sorozatban a 16. mérkőzését is megnyerte az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA), ezzel új rekordot ért el.
A Warriors a Los Angeles Lakerst látta vendégül, és fölényes, 111–77-es győzelmével megdöntötte a Washington Capitals (1948-49) és a Houston Rockets (1993-94) tizenöt nyert mérkőzéses rekordját.
A korábban szebb napokat látott Los Angeles Lakers elleni meccsen a Warrors remekül kezdett, már az első negyedben jelentős előnyt szerzett. A csapat – és egyben a mezőny – legjobbja ezúttal is az előző szezon legértékesebb játékosának (MVP) választott Stephen Curry volt, aki huszonnégy pontot dobott. Az oaklandi együttes megszakítás nélkül immár a 43. hazai mérkőzésén szerzett több mint száz pontot hazai pályán, és a hatodik olyan csapat a liga történetében, amely húsz egymást követő alapszakaszmeccsen győzni tudott.
A legjobb idénykezdés rekordjának az értékét növeli, hogy a címvédő kispadján megbízott edző ül. Steve Kerr vezetőedző a nyáron kórházba került, megműtötték a hátát. Azóta sem épült fel teljesen a szakember, ezért az eddig lejátszott mérkőzéseken segítője, Luke Walton helyettesítette - eddig eredményesen.



