Gyenge támadójátéka miatt 22–20-ra kikapott a Veszprém Kielben, így a 11. forduló után a PSG és Flensburg mögött csak harmadik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjában.
A magyar bajnokcsapat jól védekezett ugyan, de a támadójátéka pontatlan volt, s húsz góllal nem lehet pontot szerezni német sztárcsapat ellen. Sokszor úgy játszott a Veszprém, mint a magyar válogatott az Eb-n: a beálló- és szélsőjátéka gyenge volt. Jellemző, hogy Lékai Máté és Nagy László csak egy-egy gólt dobott. Ljubomir Vranjes, a Veszprém vezetőedzője elismerte, hogy a Kiel megérdemelte a győzelmet: „Könnyelmű hibáinkból könnyű gólokat szerezhetett a Kiel, ezért is lehetett a nagy, ötgólos különbség a szünetben. A második játékrész rendben volt, nem sűrűn esik meg, hogy a Kiel csak nyolc gólt dobjon egy félidőben, ebben az arénában. Az utolsó 15 percben voltak jó lehetőségeink az egyenlítésre, de nem mentek be a ziccerek” – mondta a svéd szakember.