Végh Richárd lesz a tőzsde új elnöke

Gazdaság
  • 2017.03.17. - 01:07

A Budapesti Értéktőzsde új elnöke Végh Richárd lesz – így döntöttek a tegnapi, rendkívüli közgyűlésen a tulajdonosok.

Egyben új igazgatósági tagot is választottak: mégpedig Fucsala András Miklóst, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) informatikai igazgatóságának vezetőjét – közölte az értéktőzsde. A változtatások legfőbb célja, hogy a jelenleginél még hatékonyabb legyen a vállalatirányítás.

A Magyar Nemzeti Bank 2015 végétől többségi tulajdonosa a Budapesti Értéktőzsdének, s az elmúlt időszakban Nagy Márton, az MNB alelnöke töltötte be az elnöki posztot. Egyébként pontosan egy éve annak, hogy meghirdették a Budapesti Értéktőzsde új stratégiáját, amely komoly fejlesztési tervek megvalósítását öleli fel, öt évre vonatkozóan.
Reklám