Véget ért a második Székelyföldi lovasváltó +VIDEÓ

Ötszáz kilométert tettek meg a lovasok Hargita és Kovászna megyében

Határon túl
  • 2015.08.17. - 10:50

Péntek hajnalban Csíkcsicsóból indult, és vasárnap ugyanott ért véget az a székelyföldi lovas váltó, amelynek során Hargita és Kovászna megyében ötszáz kilométert tettek meg a résztvevők.

A két nap alatt a lovasok bejárták a történelmi Csíkszéket, Gyergyószéket, Udvarhelyszéket és Háromszéket péntektől vasárnapig.

A részvevők célja az volt, hogy két nap alatt 500 kilométert lovagolva, jelképesen összekapcsolják a székely közösségeket, ezzel is jelezve azt, hogy Székelyföld ma igenis, létezik

Reklám