Védett sasok elpusztításáért felel a vadász

Krónika
  • 2016.07.14. - 00:17

Bíróság elé áll egy vadász és társa, miután idegméreggel fokozottan védett parlagi sasokat pusztítottak el. Az érintetteknek természetkárosítás és több állatnak különös szenvedést okozva elkövetett állatkínzás bűntette miatt kell felelniük.

A vádirat szerint egy férfi tanyájának környékén elszaporodtak rókák, ezért egy vadász olyan tojásokat vitt neki, amelybe előzőleg karbofuránt, veszélyes idegmérget fecskendezett. A fulladást okozó, betiltott szertől egy róka elpusztult, akárcsak két parlagi sas, amelyek ettek a tetemből. A vádlottakat akár egytől hét évig terjedő szabadságvesztésre is ítélhetik.
Reklám