Változik holnaptól az úgynevezett kék számok, a digitális aláírások és a széles sávú szolgáltatások szabályozása – közölte tegnap a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
Július elsejétől az elektronikus aláírások új szabályozása összhangba kerül az uniós elvárásokkal, amelyek része az úgynevezett bizalmi szolgáltatások fogalma, a csoportba tartoznak a kézbesítési tartalmak, webtanúsítványok és a digitális bélyegző is. Fontos változás, hogy holnaptól valamennyi közműszolgáltató köteles átengedni a széles sávú hálózat létesítésére alkalmas passzív infrastruktúráját újabbak létrehozására, ezzel eddig lefedetlen területek is felkerülhetnek a digitális térképre.



