Választási együttműködési megállapodást kötött a DK és a Magyar Szolidaritás Mozgalom

Így a mozgalom a párt színeiben, egyéni és listás helyeken indulhat a jövő tavaszi választásokon

Belföld
  • 2017.12.09. - 13:48

Választási együttműködési megállapodást kötött a Demokratikus Koalíció (DK) és a Magyar Szolidaritás Mozgalom szombaton Budapesten. Az erről szóló megállapodást Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke és Székely Sándor, a Magyar Szolidaritás Mozgalom elnöke írta alá az ellenzéki párt összevont választókerületi elnöki és országos tanácsi ülésén.

Molnár Csaba, a DK ügyvezető alelnöke elmondta, hogy a Magyar Szolidaritás Mozgalom nem párt, hanem civil szervezet, ezért önállóan nem indulhatna az országgyűlési választásokon, de a DK biztosítja nekik a parlamenti képviselet lehetőségét, így a mozgalom a párt színeiben, egyéni és listás helyeken indulhat a jövő tavaszi választásokon.

Kiemelte, hogy a DK ezzel nem fejezte be az ellenzéki összefogásról szóló tárgyalásokat, hiszen a kormányváltáshoz minden demokratikus ellenzéki párt összefogására szükség van.

Gyurcsány Ferenc azt hangoztatta, hogy a demokratikus ellenzéki pártok programjában nincs olyan érdemi különbség, amely kizárná az összefogást, azonban kompromisszumok sokaságát kell megkötni. Ehhez pedig egy olyan vezetőt kell találni, aki a vitákat a végső, tisztességes egyezség képességével tudja majd rendezni - jelentette ki.

gyurcsányék
Reklám