Rendkívüli visegrádi kormányfői találkozó kezdődött hétfőn délután Prágában, a tanácskozás fő témája a migrációs válság. A résztvevők elfogadták a Prágai Nyilatkozatot, amely erős, választóvonalak nélküli Európát szorgalmaz. A Nyugat-Balkánt is be kell vonni a migrációs nyomás szabályozásába és a válság megoldása érdekében közös európai szintű egyeztetett eljárásra van szükség - vélekedett egybehangzóan a cseh miniszterelnök és az osztrák kancellár. A német külügyminisztérium szóvivője szerint a görögök is részt vehetnének az egyeztetésen.
Megkezdődött a csúcstalálkozó




