Újra színházi esték a Vigadóban

A Magyar Művészeti Akadémia programsorozata

Kultúra
  • 2019.01.08. - 02:47

Oberfrank Pál, Jászai Mari-díjas színművész, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendes tagja művészeti vezetésével megújul az intézmény Szó-szín-játék elnevezésű színházi programja, amely 2014-ben indult el Ács Margit író kezdeményezésére, Nagy Zoltán Mihály regénye színpadi adaptáció ősbemutatójával.

Az idei rendezvénysorozat január 17-én, csütörtök este veszi kezdetét a Pécsi Nemzeti Színház Tom Ziegler Grace és Gloria című előadásával. Majd február 14-én a Debreceni Csokonai Nemzeti Színház Eric-Emmanuel Schmitt Oszkár és Rózsa Mami című produkcióját, március 20-án pedig Mécs Károly és Rátóti Zoltán színművészek közreműködésével, Oberfrank Pál rendezésében az Isten nem szerencsejátékos – Gyurkovics Tibor emlékezete című felolvasószínházi előadást láthatja a közönség a Pesti Vigadóban, a Sinkovits Imre Kamaraszínpadon.
Reklám