Kedvezően véleményezte Varga Attilának, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) volt parlamenti képviselőjének alkotmánybíróvá kinevezését szerdán a bukaresti képviselőház jogi bizottsága.

Varga Attila 1986-ban szerzett jogászi oklevelet a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen, 1990-től 2012-ig volt Szatmár megyei parlamenti képviselő, 2004 óta egyetemi oktató, 2006-ban alkotmányjogból doktorált. Alkotmánybíróvá kinevezését 13-an támogatták, 7-en pedig ellenezték a képviselőház jogi bizottságában. A román alkotmánybíróság tagjainak mandátuma kilenc évre szól. A kilencfős testületbe három évente nevezhet ki egy-egy tagot a képviselőház, a szenátus és az elnöki hivatal.
A szenátus jogi bizottságában szerdán elhalasztották az alkotmánybíró-jelöltek meghallgatását. A parlament két háza és az államfő várhatóan júniusig meghozza döntését az új alkotmánybírók kinevezéséről.



