Kedden újabb ütős nevekkel bővült a 2019-es Nova Rock fesztivál fellépőgárdája: Többek között a Slayer, a Sum 41, a Within Temptation, az Anthrax és a Three Days Grace is elcsíphető jövő júniusban a magyar határtól nem messze lévő Nickelsdorfban.

Most azonban egy csokor új zenekart jelentettek be a szervezők: érkezik a 90-es évek alternatív rockszínterének egyik lkonikus brigádja, a Smashing Pumpkins, a kanadai post-grunge slágergyár, a Three Days Grace, a deszkás punkba mostanában metalos ízeket vegyítő Sum 41 és a szimfonikus/epikus metal holland nagyágyúja, a Within Temptation.
Végigsöpör a nickelsdorfi pusztán a Slayer thrash-tornádója is: búcsúturnéjuk jövő évi szakaszának egyetlen osztrák koncertjét a Nova Rockon adják Tom Arayáék. A műfaj másik „nagy öregje”, az Anthrax ugyancsak tiszteletét teszi a szomszédban, és olyan modern, fiatal együttesek is helyet kaptak a lineupban, mint az egyaránt metalcore-t játszó Beartooth és I Prevail, illetve a dallamos rádiórock hangzást filmzenés hatásokkal felturbozó Starset.
Műfajilag kissé kilóg a sorból, de a zúzósabb muzsikák mellett az elektronikus zenéket is kedvelők számára érdekes lehet napjaink egyik legnépszerűbb DJ-jének, a német Paul Kalkbrennernek a fellépése is.
Jegyek többféle árkategóriában kaphatók a június 13. és 16. között sorra kerülő fesztiválra, bővebb információ a Nova Rock hivatalos honlapján érhető el.



