Az egyes közjogi személyek határozatainak érvénytelenségével kapcsolatos szabályokat módosítja az a fideszes képviselők által kezdeményezett törvénymódosítás, amelyet tegnap vitatott meg az Országgyűlés.
Bárándy Gergely (MSZP) azon az állásponton volt, hogy a jogrendszer megóvása érdekében nem kellene törvényt módosítani, a kérdés bírósági jogértelmezéssel megoldható lenne. Az igazságügyi miniszter tárgyaljon a Kúria elnökével a kérdés rendezése érdekében – javasolta. A KDNP-s Vejkey Imre úgy látta, a javaslat az új polgári törvénykönyv hatályba lépése óta felvetődött értelmezési kérdéseket rendezi. Gyüre Csaba (Jobbik) támogathatónak nevezte a határozatok érvénytelenségével összefüggő szabályok pontosítását. A perindítással kapcsolatban azonban jelezte, módosító indítványt nyújtanak be, mert a jelenlegi javaslatnak szerintük vannak buktatói. A fideszes Turi-Kovács Béla szerint foglalkozni kell azzal, hogy törvénymódosítással kell-e rendezni ezt a kérdést. Mint mondta, ez a módosítás nem jár azzal a kockázattal, hogy sérül a jogrendszer egysége, ezért támogatható.



