Új mentőállomás nyílik Budapesten

Az OMSZ várja a női dolgozók jelentkezését is

Belföld
  • 2017.07.24. - 15:52

Józsefvárosi mentőállomás létrehozásáról írt alá együttműködési megállapodást az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) és a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat Közhasznú Alapítvány.

Győri Pál, a mentőszolgálat kommunikációs és pr-igazgatója arról tájékoztatta hétfőn az MTI-t, hogy az alapítvány adományokból vásárolta meg, újítja fel és rendezi be az Orczy úti épületet, amelyben az OMSZ előreláthatólag szeptemberben megnyithatja Budapest tizenötödik állomását.

Tájékoztatása szerint ide költözik a gyermek-rohamkocsi és egy mentőmotor a Központi Mentőállomásról, valamint egy-egy eset- és mentőautó is megkezdi szolgálatát. Jelezte: az új mentőállomás kialakítása alkalmas női mentőápolók és mentőgépkocsi-vezetők foglalkoztatására is, így az új mentőegységek személyzetének toborzása során az OMSZ már női dolgozók jelentkezését is várja.

Reklám