„Fontosnak tartjuk, hogy amikor a fiatalok először találkoznak az állammal, pozitív élményekkel gazdagodjanak. Éppen ezért rendívül előremutató lépésnek tartjuk, hogy az első igazolvány kiváltása idéntől ingyenes lett” – tudatta tegnap a Fidelitas.
Ismeretes, az év elejétől a kabinet bürokráciacsökkentő csomagjának köszönhetően egy sor hivatali eljárás lett ingyenes. Az összességében tízmilliárdos ármérséklés a Fidelitas által üdvözölt lépéseken kívül azt is tartalmazza, hogy évente négyszer lehet ingyenesen igényelni erkölcsi bizonyítványt, a személyi igazolvány és a lakcímkártya kiállításáért sem kell fizetni, hasonlóan az ellopott okmányok pótlásához. Díjmentes lett továbbá a családi állapot miatti névváltoztatás miatti okmánycsere, sőt még a pedagógusigazolvány kiváltása is.



