Triplázott a Bajnokok Ligájában

Női BL. Jakabfi mesterhármasa a Chelsea pályáján

Sport
  • 2016.10.07. - 00:58

A magyar női labdarúgás jelenlegi első számú játékosa, Jakabfi Zsanett újra „csodát” tett. A számára oly kedves helyszínen, a londoni Stamford Bridge-en (hiszen korábban a VfL Wolfsburg játékosaként ott nyerte el az Olympique Lyon ellen a Bajnokok Ligája trófeáját) mesterhármassal segítette csapatát az angol bajnok Chelsea elleni 3-0-s győzelemhez a BL-ben.

A magyar válogatott játékos az első félidőben kétszer (13. és 39. perc), a szünet után pedig egyszer (54. perc) vette be a londoni „kékek” kapuját. Ráadásul nem is játszotta végig a mérkőzést, edzője a hetvenkettedik percben lecserélte, aligha azért, mert elégedetlen lett volna vele. Jakabfinak nagy éve a 2016-os (is), a Wolfsburg az ő duplájával nyerte meg idén a Német Kupa döntőjét, s a válogatottnak is ő volt az első számú gólszerzője. A mostani találkozó kapcsán a Wolfsburg honlapja megjegyezte, hogy Jakabfi Zsanett estéje volt a szerdai, s érdeme, hogy a visszavágó nagyon is reményteli. (Túlzottan szerény megfogalmazás.) Ralf Kellermann, a német csapat edzője azt mondta a mérkőzés után: „Nem gondoltam volna, hogy ilyen fölényesen nyerünk.” Pedig így történt, s ez elsősorban Jakabfi Zsanett érdeme.

A Chelsea elleni párharc tétje a tizenhat közé jutás, a visszavágót jövő szerdán rendezik a Wolfsburg otthonában.

Reklám