További intézkedések a versenyképességért

A hatéves bérmegállapodás gazdasági hatásait értékeli a tanács

Gazdaság
  • 2017.09.20. - 02:57

Folytatja munkáját csütörtökön a Versenyképességi Tanács. Erről beszélt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.

Varga
(Fotó: Hegedüs Róbert)

Az üzleti szféra, a gazdasági szervezetek, valamint a tudományos élet elismert képviselőit tömörítő Versenyképességi Tanács csütörtöktől folytatja munkáját. A testület elsőként áttekinti a hatéves bérmegállapodás gazdasági hatásait és értékeli az elmúlt időszakban történt változásokat - mondta a testület feladatairól Varga Mihály. A tavasz folyamán a tanács javaslatára több olyan jogszabály-módosítást fogadott el az Országgyűlés, amely az ország versenyképességének erősítését, az állami szolgáltatások javítását szolgálja - emlékeztetett. Mint ismert, a tanács tavasszal kezdte meg munkáját, tagjai eddig olyan gazdasági javaslatokat vitattak meg, amelyek már rövid távon is képesek javítani az ország versenyképességét. Munkájuk eredményeképpen megszűnik a cégek bejelentkezési kötelezettsége a székhely szerinti önkormányzatnál, a helyi iparűzési adó és az idegenforgalmi adó esetében - írta az MTI. A közműcsatlakozások időigényének csökkentése érdekében július 1-jétől a kérelem benyújtását követően rövidebbé váltak a gáz-, villany-, ivóvíz- és szennyvízcsatlakozás eljárási határidői, megszűntek a szükségtelen, az eljárások elhúzódását okozó szabályok. Az építési beruházásokhoz kapcsolódó engedélyezési eljárások egyszerűsítése érdekében pedig bevezették az ingyenes digitális földhivatali alaptérkép- és adatszolgáltatást. A mostani ülésszak első témája a novemberi hatéves bérmegállapodás gazdasági értékelése lesz - ismertette Varga Mihály. A megállapodás hozzásegíti a munkavállalókat ahhoz, hogy magasabb fizetésben részesüljenek, illetve olyan szemléleti változásthoz, amely felkészíti a magyar gazdaságot a következő időszak kihívásaira - hangsúlyozta.

Reklám