Júniusban 2,388 milliárddal 34,760 milliárd euróra csökkentek a jegybank nemzetközi tartalékai – olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) internetes oldalán.
A múlt hónapban a követelések állománya – készpénz és betétek, valamint értékpapírok – árnyalatnyit, 152 millió euróval még emelkedett is, a csökkenés az egyéb tartalékeszközök soron következett be, ahol 2,536 milliárd euróval kevesebb, mindössze 90 millió euró maradt. A jegybank jelezte, hogy a múlt havi csökkenéséből majdnem 1,4 milliárd eurót magyaráz a deviza-jelzáloghitelek forintosításához kapcsolódó, úgynevezett swap ügyletek lejárata, valamint azok lejárat előtti lezárása. Az Államadósság-kezelő Központ adósságkezeléshez kapcsolódó tételei háromszázmillió eurót tettek ki. A devizatartalékot csökkentette az is, hogy a Budapest Bank megvásárlásához a Magyar Fejlesztési Bank kerekítve hatszázmillió euró devizát vásárolt az MNB-től.



