Két új dokumentumfilm is debütál a közmédiában a Médiatanács Magyar Média Mecenatúra Programja támogatásával készült művek közül – közölte a testület.
Most szombaton az M5 tévéadón 18 órakor a Szabó Magda világsikere látható: Papp Gábor Zsigmond rendező munkája a legtöbbet lefordított írónk külföldi ismertségét mutatja be. Vasárnap és jövő héten vasárnap pedig Mudry Péter kétrészes, Emberségesnek lenni kötelességem című dokumentumfilmjét mutatják be a Duna World tévéadón 21.30-tól. Az alkotásban egy nő egy hős rendőrtisztet kutat fel, aki őt és édesanyját a holokauszt idején a halálmenet elől mentette meg 1944-ben. Ismétlésekre is sor kerül: szeptember 6–7-én az M5-ön látható A természet magyar fotósai című sorozat két epizódja, szeptember 9-én az M2 adón pedig a Sellők és Rinocéroszok című animációs rövidfilm, amely már elnyerte a Bangalore Rövidfilmfesztivál és a California Women’s Film Festival díját, emellett az Oscar-kvalifikáló fesztiválokon is jelen van.