Aláírta a Gül baba türbe felújításának költségmegosztási megállapodásáról szóló együttműködést a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója, Szivek Norbert, valamint a Török Együttműködési és Koordinációs Ügynökség (TIKA) igazgató-helyettese, Birol Çetin.

Láng Zsolt, a II. kerület polgármestere az együttműködés aláírásakor kiemelte: Gül baba türbéje amellett, hogy ismét méltó és szép emlékhely lesz, új közösségi térként is szolgálhat a környékbelieknek. A beruházás keretében a II. Kerületi Önkormányzattal együttműködésben megújul három környező utca, közöttük a Gül Baba utca is.
Az építmény tágabb környezetében elhelyezkedő, mindenki által látogatható közpark padokkal, díszkúttal, éjszakai világítással újul meg, továbbá kialakítanak egy új zöld területet, egy egyedülálló függőkertet is, amelyben lépcsőzetesen követik egymást az örökzöldek és a virágos növények. Emellett felújításra kerülnek az emlékhely körüli lépcsők és parkolóhelyek is.
Mint ismert, a II. Kerületi Önkormányzat 2013-ban dolgoztatta ki a rekonstrukció koncepcióterveit, a felújítási munkálatok tavaly februárban kezdődtek és előreláthatólag idén ősszel fejeződhetnek be.



