Többen meghaltak az erőszakba torkolló ellenzéki tüntetéseken Kenyában

Elnökválasztás

Külföld
  • 2017.08.14. - 01:26

Hírügynökségi értesülések szerint legalább tizenegy ember vesztette életét Kenyában az elnökválasztások eredményének péntek esti közzétételét követő erőszakhullámban, míg az ellenzék azt állítja, hogy a biztonsági erők több mint száz emberrel, köztük gyermekekkel is végeztek.

Egyes hírek szerint a rendőrség fegyvert használt a tüntetők feloszlatására a kenyai főváros Mathare nevű nyomornegyedében. Nairobiban szombatra virradóra kilenc férfi holttestét szállították a főváros hullaházába. Korábban a kenyai rendőrség azt közölte, hogy lelőtt két tüntetőt, ötöt pedig megsebesített az ellenzéki demonstrációkon. A kenyai választások győztesének kihirdetett Uhuru Kenyatta hivatalban lévő elnök pénteken nemzeti egységet kért az állampolgároktól. Ellenfele, Raila Odinga szerint a voksolást elcsalták. Odinga tegnap több támogatója meggyilkolásával vádolta meg a kormányt, és felszólította híveit, hogy ne menjenek hétfőn dolgozni.

Reklám