Második napja ítéletidő tombol Japán délnyugati részén, a hatóságok közel négyszázezer embernek tanácsolták azt, hogy hagyják el otthonaikat, mert veszélybe kerültek az özönvízszerű esőzések okozta árvizek miatt.
A hatóságok legalább 15 eltűntről tudnak Kjúsú szigetén, de egyes hírek szerint két halottja is van már a második napja tomboló ítéletidőnek.
Az NHK közszolgálati televízió híradása szerint a Kjúsún fekvő Fukuoka prefektúra egyes területein szerdán kilenc óra leforgása alatt több mint kétszer annyi eső esett, mint áltagosan júliusban szokott, és emiatt folyók léptek ki a medrükből, utakat, hidakat és vízparti épületeket mosva el. Sok helyütt fennáll a földcsuszamlások veszélye.




