Az életpályamodell bevezetését követően tegnap kapták kézhez először a megemelt fizetésüket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) dolgozói – mondta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára a távirati irodának.
Július elsejétől a NAV-törvény alá tartozó dolgozók bére harminc százalékkal emelkedett, a vezetők átlagosan tizenöt százalékos emelést kaptak. Ezt követően 2017. január elsején ötszázalékos, 2018. január elsején további tizenöt százalékos béremelés lesz. A béremelés 21 320 dolgozót érint, mindenkire vonatkozik. Az új rendszer a jogviszonyban eltöltött időn túl, arányosan nagyobb mértékben képes díjazni a kiemelkedő teljesítményt, a nagyobb felelősségvállalást, nagyobb önállóságot, a szakmai fejlődést.



